KDO BY NEZNAL MALÉHO PRINCE, ANEBO?…

LÁSKA, CO NEZNÁ HRANIC..? ❤️🤔

Často pacienty navádím na to, že se všichni sestáváme ze 3 částí: tělo – mysl – emoce, a že platí, pokud není v souladu to, co si MYSLÍM – CÍTÍM – DĚLÁM, tak somatizuju – onemocním. O tom vlastně je celá psychosomatika.

Právě jsem dočetla knížku „Paměti růže“ od Consuelo de Saint Exupéry – manželky slavného spisovatele a letce Antoina de Saint Exupéry. Vztah to byl bouřlivý, bolavý, nestálý…

Seznámili se, když jim bylo 31 a 30 let – ona už byla 1 x rozvedená, čerstvá vdova, bohatá. Ani o něho moc nestála. On o ni naopak usiloval, uháněl ji… Vzali se, přišli o její peníze, nastaly nesčetné nevěry z obou stran, jeho neustálé útěky, touha po svobodě a zároveň náruči ženy.

To ONA je ta Růže v jeho pohádce – pyšná, přecitlivělá, dožadující se. Ale taky je to ONA, kdo záhy po vstupu do manželství dostala zánět slepého střeva, lepru (stejně jako její pejsek – ale o somatizaci mazlíčků později), astma (na které nakonec zemřela), poruchy spánku, úzkosti… 

Somatizace jak vyšitá… 🤔

Vždycky mi v knize Malý princ byla sympatičtější Liška než Růže. Po přečtení pamětí „reálné“ Růže se na to dívám jinak… 

🌹🦊

Kdo jsme Růže a kdo Lišky?
Kterou by chtěli mít doma muži?
A ještě jinak: je vůbec dobré mít vedle sebe Malého prince?

Do celého příběhu mi to teď vneslo nový rozměr:
  jak je důležité vnímat svoje hranice
  jestli se cítím ve vztahu dobře
  jestli partnerovi jasně komunikuji, co a jak potřebuju
  pokud na to partner nereaguje, co všechno se mi musí stát (jak musím onemocnět?), abych měl/a odvahu ke změně/sebrat se a jít pryč?

Jak jste na tom vy? Růže? Liška? A co Malý princ? 😉

S. ❤️🩺

 





Facebook Instagram LinkedIn